Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

ΠΑΛΑΙΜΩΝ-ΜΕΘΑΝΑ 68-70

Σπουδαία νίκη πανηγύρισαν τα ΜΕΘΑΝΑ απεναντι στον αηττητο επι 3 μηνες ΠΑΛΑΙΜΩΝ ΚΟΡΙΝΘΟΥ με 68-70.Οι γηπεδουχοι μπηκαν καλυτερα στο παιχνιδι και καθολη την διαρκεια του αγωνα ηταν μπροστα στο σκορ. Η ομαδα μας ποτε με τον φανταστικο Καρκουλια(22π 17ρ) και ποτε με τον ταχυτατο Ιμπραημακη(14π 9ασ 3κλ) προσπαθουσε να πλησιασει στο σκορ.Το ημιχρονο εκλεισε με 41-29.Τα δεδομένα άλλαξαν στην τελευταία περίοδο. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασιστικά ,οι γηπεδουχοι χώλαιναν στην επιθεση και έτσι με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Σαββιδη(14π 7ρ 3κλ) 3 λεπτα πριν το τελος καταφεραν να μειωσουν 65-62.Με 2/2 βολες Παζαρας και Καρκουλιας εκαναν το 67-64.Στην συνεχεια ο Σαββιδης εκλεψε την μπαλα και με μπασιμο εφερε την ομαδα μας σε αποσταση αναπνοης 67-66.Ενα λεπτο πριν το τελος ο Κωστας Μαγλος με 1/2 βολες εφερε τον Παλαιμων μπροστα με 2π.Καπου εκει μιλησε το κρυο αιμα του Βασιλη Γαλαρα(11π 8ρ) που με ενα τριποντο μαχαιρια στο τελος της επιθεσης εφερε για πρωτη φορα τα Μεθανα μπροστα στο σκορ.Στην συνεχεια δυο καλες αμυνες και μια βολη του Γαλαρα διαμορφωσαν το τελικο 68-70.Αυτη ηταν η τριτη συνεχομενη νικη για την ομαδα του Μανωλη Ιμπραημακη.Η νικη ηταν αφιερωμενη στην διοικηση και ειδικα στον Σταθη Παπαιωαννου.